Однією з тенденцій на ринку легкосплавних дисків є зростання попиту на колеса і шини великих радіусів. Такі колеса через більшу масу збільшують навантаження на підвіску транспортного засобу, ставлячи під загрозу комфортність водіння і безпеку.
Виробник WSP Italy компанія ACACIA s.r.l. вирішила цю проблему для своїх покупців, застосувавши у виробництві низки моделей дисків (W1054 Saturn, W1051 Tornado, W1050 Philadelphia, W1052 Corsair GT3/RS, W1053 Helios)  технологію Flow Forming. Flow Forming – унікальна в галузі виробництва легкосплавних дисків технологія, яка поєднує в собі технологію лиття з подальшою обробкою обода шляхом “витягування”. Авто диски Рorsсhe, виготовлені за технологією Flow Forming

 6  5 4 3 8
W1050 Philadelphia W1051 Tornado Black W1051 Tornado Chrome W1051 Tornado Silver W1053 Helios
2 Untitled-1 10 9 7
W1052 Corsair Glossy Black W1052 Corsair Gold Rice W1052 Corsair Silver W1052 Corsair White W1054 Saturn

На сьогоднішній день технологія Flow Forming є єдиним рішенням загальної проблеми – як зробити диск легким, без шкоди для міцності та ударної стійкості колеса.

На спеціальному обладнанні диск під тиском нагрівається (від 300 до 350 градусів за Цельсієм), після чого ролики притискаються до обода і витягують його, формуючи остаточну форму і ширину. У результаті цього технологічного процесу, по-перше, зменшується товщина обода, що призводить до зниження ваги диска, по-друге, змінюється структура сплаву, поліпшуються його властивості, метал стає волокнистим, унаслідок чого поверхня обода ущільнюється.

 Flow-Forming-tehnologiya-litya-1                                            Flow-Forming-tehnologiya-litya
Рис. 1 Обычное литье (обод)                                                         Рис. 2 Технология Flow Forming

Обод колеса при использовании Flow Forming технологии значительно тоньше обода при обычном литье, это приводит к уменьшению инерции колеса. Такое колесо реагирует быстрее на ускорение и тормозные силы, увеличивая срок службы подвески.

wsp-italy-tablica-sravnenija-Flow-Forming-litya
Рис.3 Сравнительная таблица показателей толщины обода, веса и вытягивания при производстве колесного диска R18.
Standart-Struktura-litya          Flow-Forming-Struktura-litya
Рис. 4 Структура сплава при традиционном литье          Рис. 5 Структура сплава при технологии Flow Forming

Компанією Acacia литі колісні диски ТМ WSP Italy, вироблені за технологією Flow Forming, є альтернативою дискам із кованим ободом, адже досягається відповідна міцність, але ціна цього колісного диска водночас більш прийнятна.

Оксана Кузнецова